Ventiliuojami fasadai

Ventiliuojamas fasadas – ne šios dienos atradimas, bet atsiranda vis daugiau apdailos medžiagų, tinkančių jo įrengimui, ir jis populiarėja.

Didžiausias ventiliuojamo fasado pranašumas slypi konstrukcijoje. Ją sudaro prie pastato išorinės sienos priglausta šiluminė izoliacija (vatai būtina ir vėjo izoliacija), ant specialių profilių „ore pakabinta“ išorinė apdaila ir ventiliacijai skirtas tarpas tarp jos ir šilumos izoliacijos.

Išorinė apdaila yra tvirta, aplinkos poveikiui atspari ir dekoratyvi medžiaga, patikimai apsauganti visą konstrukciją ir patį pastatą nuo temperatūros pokyčių, vėjo, lietaus ar sniego. Jei kokiu nors būdu per apdailą iš išorės prasiskverbia vanduo, jis per oro tarpą iškart nuteka žemyn ir pasišalina už konstrukcijos ribų. Todėl drėgmė iš išorės neužsilaiko konstrukcijoje ir nedaro jai įtakos. Kai konstrukcijoje nesikaupia drėgmė, nėra sąlygų veistis mikroorganizmams, dėlto sienų apdaila nepelija, visada yra švari ir gražiai atrodo. Prie sausos apdailos mažiau kimba ir nešvarumai. Lygiai taip pat gerai oro tarpas pasitarnauja nukenksminant ir iš pastato išeinančią drėgmę, kuri dėl temperatūrų skirtumo tarp vidinės ir išorinės konstrukcijos dalių atsiradusio judėjimo ištraukiama iš sienos ir šiltinimo medžiagos. To rezultatas: pačiame pastate nesikaupia perteklinė drėgmė, nepelija pastato sienos iš vidaus, sveikesnė aplinka žmogui.

Be to, oro tarpas dar didina visos sienos šiluminę varžą. Tai žinoma ir išnaudojama seniai – dažname prieš penkiasdešimt metų apmūrytame name oro tarpas buvo vienintelė šiltinanti medžiaga. 

Labai svarbu, kad oras tarpe laisvai judėtų palei visą pastato sieną. Mažinant tarpą, atsiranda rizika, kad šiltinimo medžiaga liesis prie išorinės apdailos. Dėl to prarastume visus konstrukcijos privalumus. Didelis tarpas irgi nepageidaujamas: brangesnė konstrukcija, dėl padidėjusios traukos išsiurbiama dalis šilumos, judėdamas stiprus oro srautas sukelia garsus.

Privalumų yra ir pačiame ventiliuojamo fasado įrengimo procese:

  • Konstrukcija paprasta, įrengimo nuoseklumas nesudėtingas, nėra paslėptų procesų, darbas greitas. Kokybę galima kontroliuoti net ir neturint specialių žinių.
  • Įrengime nenaudojami šlapi procesai – galima dirbti ir žiemą.
  • Fasado tvirtinimo sistema tinka nelygioms, sutrūkusioms sienoms. Sienų lyginti nereikia.
  • Dėl temperatūros pokyčių ar kitų priežasčių atsirandantys sienų judėjimai nepažeidžia išorinės apdailos, nes juos sugeria fasado konstrukcija.
  • Teisingai įrengtoje konstrukcijoje nėra šalčio tiltų – saugoma šiluma.
  • Fasadą remontuoti nesudėtinga, nes galima keisti atskirus sistemos elementus.
  • Fasadas ilgaamžis, nedegus.

Vienintelis ventiliuojamo fasado trūkumas – didesnė nei uždaro (dažniausiai tinkuojamo) fasado kaina. Nežiūrint to, ventiliuojami fasadai populiarėja: atsiranda laiko išbandytų pavyzdžių, įrodančių jų privalumą, mažėja jų kaina, daugėja ventiliuojamų fasadų apdailos medžiagų. Renovacija su skirtinga fasadų apdailaKaip iki 2014 metų pasikeitė 2001-aisiais įrengto fasado apdaila?

(Balsų: 7)

Klausti ar komentuoti galite po kiekvienu straipsniu.
Atsakymą į klausimą rasite šiame puslapyje ir savo el. pašte.Komentarai

Aleksas
Ar komplektuojate ventiliuojamu fasadu tik apdailos med=iagas, ar vis1 sistema / karkasas, vata, apdaila/
Iris (Saulius)
Aleksai,
Komplektuojame visą ventiliuojamų fasadų sistemą: karkasas, vata ir apdaila (plytelės).
V.Denisevičius
Ar komplektuojate ventiliuojamu fasadu sistemą privačiam namui apie 100 m2 karkasas + apdaila bet be vatos(vata mano apie 180 mm.)domina karkaso ir pliteliu m2 kaina
Iris (Mindaugas)
Laba diena,

Ventiliuojamam fasadui su 180mm vatos (šilumos laidumo koef. 0,036) storiu rekomenduotume naudoti nerūdijančio plieno profilių sistemą.
Ji mažiau laidi šalčiui, negu aliuminio profilių Sistema. Naudojant aliuminio profilius reikėtų bent 210mm vatos.

Fasado profilių 1 kv. m. kaina priklauso nuo kelių veiksnių:
1. Naudojamų plytelių pločio. Plačiausiai naudojamos 60cm pločio (30*60, 60*60) plytelės.Platesnėms plytelėms (45*90, 60*120) reikės mažiau profilių. Dėl to sumažės profilių 1 kv. m. kaina. Bet didesnių matmenų plytelės dažniausiai kainuoja brangiau.
2. Namo sienose esamų ertmių (langų, durų). Kiekvienos ertmės kontūru reikės dėti profilį. Dėl to didės jų kiekis.

Informaciją apie kainas išsiųsime Jums asmeniškai el. paštu.
Olegas
Reiktu pasiūlymo jūsų keramikiniu fasado plokščiu kainų. akmens mases ir palyginimui pigiausios. Ir joms skirtu montavimo sistemos profiliu. Jei galite atsiuskite kainas.
Laimonas
Laba vakara. Norėčiau daugiau informacijos apie jūsų turimus vetiliuojamus fasadus ir jų kainas.
Iris (Egesta)
Laba diena, Laimonai,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas ir suteiks daugiau informacijos apie ventiliuojamus fasadus.
stepas
sveiki reikia 280kw ventiliuojamo fasado reiktu pigausio varijanto pastato aukstis 4,50m laukiu paskeiciavimo
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks vadybininkas ir suteiks daugiau informacijos apie fasadus.
Ramunas Darzinskis
Sveiki reiketu 1000 kw ventiliuojamo fasado pastato aukstis 5 metrai, 150 mm vata , noreciau suzinot kaina pigiausio fasado iskaitant visas medziagas plius mpntavimas?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas.
Vygantas
Sveiki, jei fasadas apšiltintas polistirolu 20 cm ar galima dar ant jo įrengti ventiliuojama fasada
Iris (Saulius)
Laba diena,
Jei trumpai - galima.
Ventiliuojamas fasadas gali būti tiek su polistirolu, tiek su vata ir nuo apšiltinimo medžiagos storio nepriklauso. Paprastai ant fasado sumontuojamas ventiliuojamo fasado karkasas, ir tik tuomet dedama apšiltinamoji medžiaga. http://www.iris.lt/prekes/fasadai/ventiliuojami/
Jūsų atveju, karkasas nepadarytas. Jei apdailai naudosite dekoratyvinę plytą, jo ir nereiks (ar yra pamatas jai padėti?). Keraminių plytelių, dekoratyvinių lentų ar fasadinių plokščių tvirtinimui reiks sugalvoti kaip įrengti karkasą.
Tai bus sudėtingiau (brangiau) nei tą darant iki šiltinimo.
Tomas
Sveiki. Norėčiau pabendrauti su vadybininku dėl kainų mano ventiliuojamam fasadui
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks mūsų vadybininkas.
Laimis
Sveiki,
Domina ventiliuojamas fasadas individualiam namui, tačiau kiek teko bendrauti su projektuotoju, jo teigimu a+ energetinės klasės namui nelabai tinka ventiliuojamas fasadas, nes tvirtinimo karkasas yra tiesioginis šalčio tiltelis. Galite pakomentuoti? Yra kažkokių spec sprendimų pagal namo energetinę klasę? Kokios ventiliuojamo fasado kainos? Kas geriau klinkerio plytelių apklijavimas ar ventiliuojamas fasadas, bei jų kainų skitumai (medžiagos su darbais)?
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis el. paštu susisieks mūsų vadybininkas.
Iris (Algirdas)
Laba diena,
Karkasas gali būti tvirtinamas per specialias tarpines. Šalčio tiltelių įtaka tampa minimali ir, vargu, ar verta ją netgi vertinti. Apmūrinus statinį išorėje su oro tarpu, karkasas išvis nereikalingas.
Ventiliuojamas fasadas yra geriau, bet kainuos brangiau: http://www.iris.lt/prekes/fasadai/ventiliuojami/ Nurodyti tikslią kainą yra neįmanoma. Jai reikšmingos įtakos turi išorinės apdailos kaina:
klijuojama klinkerio plytelė pigesnė nei klinkerio plyta, bet fasadinė PVC lenta yra pigesnė už vieną ir kitą.
Specialistai nėra vieningi vertindami A+ klasės namų atsipirkimą.
Daiva
Sveiki. Norėčiau pabendrauti su vadybininku dėl kainų ventiliuojamam fasadui kotedžams.
Iris (Egesta)
Laba diena,
Su Jumis susisieks vadybininkas.


(Jūsų el. paštas nebus viešinamas)

© 2019   Visos teisės saugomos.