Kiliminės dangos priežiūra

Prevencinė priežiūra

Siekiant apsaugoti kiliminę dangą nuo purvo, patenkančio iš lauko, visada rekomenduojama patiesti šiurkščius švaros kilimėlius prie įėjimo ir iškart už jo, kad visas purvas, esantis ant batų, nepasiektų kiliminės dangos. Bendras įėjimo kilimėlių ilgis turėtų būti daugiau nei 2,5 m. Rinkdamiesi kilimėlius visada atsižvelkite į patalpos tipą, vietą, valymo dažnumą.

Dėmių valymas

Dėmes iš kiliminės dangos reikia šalinti iškart joms tik atsiradus. Kuo ilgiau dėmė liks nevaloma, tuo sunkiau ją bus išvalyti arba išvis nepavyks to padaryti. Svarbu nustatyti dėmės kilmę, nes tada galima panaudoti labiausiai tinkamą dėmių šalinimo priemonę. Dėmė turi būti valoma iš kraštų dėmės centro link. Kiek įmanoma daugiau skysčio turi būti pašalinama šaukštu, mentele ar kitu įrankiu. Nusausinkite popieriniu rankšluosčiu netrindami, bet spausdami suteptą plotą. Naudokite dėmių valiklį. Naudokite tik žinomą ir patikimą valiklį, nes kai kurie valikliai palieka ant išvalytos kiliminės dangos lipnius likučius, prie kurių ateityje kaupsis ir lips nešvarumai. Prieš naudodami valiklį patikrinkite nematomoje vietoje, ar jis nekeičia dangos spalvos ar ant šluostės nepalieka dažų. Dėmių valiklį pilkite ant šluostės, o ne tiesiogiai ant kiliminės dangos. Naudokite valiklį mažais kiekiais ir nuolatos sausinkite. (Per didelis valiklio kiekis gali įsigerti į antrinį pagrindą ir jį pažeisti.) Tuomet suteptą vietą pervalykite tirpalu, pagamintu sumaišius 1 litrą vandens ir šaukštu valiklio. Po to pervalykite švariu vandeniu. Nusausinkite spausdami švarų, nedažytą rankšluostį. Visada vadovaukitės valiklio gamintojo instrukcijomis.

Priežiūros programa

Kiliminė danga pasižymi ilgaamžiškumu ir priežiūros paprastumu, bet paprasčiausių priežiūros taisyklių nesilaikymas gali labai sutrumpinti kiliminės dangos naudojimo laiką.

Kasdienė priežiūra: apie 85% purvo yra sausos konsistencijos. Todėl kasdienis kiliminės dangos siurbimas yra būtinas norint pašalinti dulkes nuo dangos. Rekomenduojama dangą siurbti tiek išilgai tiek skersai patalpos. Vietos aplink baldų kojeles turėtų būti prižiūrimos labiau, nes ten purvas linkęs labiau kauptis. Kirptos kilpos kiliminei dangai naudokite šepetinį antgalį. Šepetys iškelia į paviršių net giliuose dangos sluoksniuose esantį purvą. Kilpinei dangai naudokite tik paprastą antgalį.

Periodiškai atlikite pilną dangos valymą. Rekomenduojame tam pasikviesti profesionalią valymo kompaniją.

Užpurškiamos valymo priemonės

Šis valymo metodas yra sąlyginai pigus ir efektyvus būdas atstatyti kiliminės dangos išvaizdą. Šis metodas itin tinka intensyviai naudojamose patalpose. Išsiurbta danga užpurškiama valymo priemone ir valoma cilindriniu tipo valymo mašina. Valymo metu purvas yra ištraukiamas iš pluošto ir paverčiamas suspensija, kuriai reikia lesti gerai išdžiūti, vėliau ji išsiurbiama.

Naudojant valymo šampūną, pirmiausia patalpą kruopščiai išsiurbkite, valydami kiliminę dangą neleiskite jai per daug sudrėkti, nes taip galite pažeisti pluošto ir pagrindo struktūrą. Leiskite dangai gerai pernakt išdžiūti, o tada vėl išsiurbkite. Ypatingai svarbu pasirinkti tinkamą šampūną valant vilnonę kiliminę dangą.

Sauso valymo milteliai

Milteliai tolygiai mašina ar rankomis išberiami ant išsiurbtos kiliminės dangos. Minkštu šepečiu įtrinkite, palikite kuriam laikui sugerti purvą, o po to dulkių siurbliu išsiurbkite. Nebūtina išsiurbti visų miltelių, likę milteliai gali sumažinti tolimesnį dangos susitepimą. Visada vadovaukitės gamintojo instrukcija. Sauso valymo milteliai yra lengviausias būdas atnaujinti kiliminę dangą, nes mažiau deformuojama pati dangos struktūra, o patalpa galima pradėti naudotis daug greičiau. Nenaudokite sauso valymo miltelių vilnonėms (80/20), taip pat ir aukšto plauko kiliminėms dangoms.

Drėgnas valymas

Prieš valant kiliminę dangą pirmiausia patartina išvalyti žymias dėmes tam skirtu valikliu. Jei reikia, valant kiliminę dangą drėgno valymo siurbliu naudokite karštą (60-65°C) vandenį. Vaikščiojimo zonas, suteptas vietas valykite kelis kartus. Venkite perdrėkinimo. Valykite tiesiomis linijomis kur tai padaryti yra įmanoma. Stenkitės, kad valymo juostos persidengtų bent 1/3 siurblio antgalio, nes purvas linkęs koncentruotis antgalio kraštuose. Tai ypatingai svarbu intensyvaus judėjimo vietose. Iškart po drėgno valymo, persiurbkite dangą dar kartą, bet nenaudokite vandens. Taip danga greičiau išdžius ir bus mažiau pažeista. Leiskite dangai pilnai išdžiūti prieš pradėdami naudotis patalpa.

 

Atgal | Pagrindinis puslapis

askinfo
feedback